Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ugniewie

• Odwiedziło nas: 198668
Jesteś tutaj:

NASZA MISJA

Pragniemy zapewnić stałą poprawę poziomu dydaktyki, opieki i wychowania w szkole,

„ażeby nad mądrością głowy górowała mądrość stokroć wspanialsza – mądrość serca”

(Kornel Makuszyński - nasz patron),

a także rozwijać działalność na rzecz szeroko pojętego środowiska

i Ojczyzny Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzisiaj na tablicy

FERIE ZIMOWE 2024

16.01. Zajęcia plastyczne - M. Pielach, A. Deluga

17.01. Śpiewamy po angielsku - M. Sobotka

18.01. Eksperymenty przyrodnicze - A. Szulęcka, A. Żach

22.01. Oglądanie filmu - D. Skonieczna

23.01. Przygoda z książka K. Turkowska, J. Socik

24.01. Zabawy na świeżym powietrzu - D. Skonieczna

w godzinach 9-12

Spotkanie profilaktyczne pn.: "Technologie cyfrowe a rozwój edukacyjny i emocjonalny dzieci" skierowane do rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ugniewie.
Spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa w świecie technologii cyfrowych przeprowadzone na podstawie prezentacji multimedialnej, w trakcie której przedstawione zostaną następujące treści:
- jak działa mózg dziecka w otoczeniu technologii cyfrowych;
- wpływ TC na możliwości poznawcze dzieci – jak TC zaburzają proces nauki;
- wpływ TC na zdrowie fizyczne, psychiczne, sen;
- informacje na temat możliwości działań profilaktycznych w rodzinie (edukacja medialna, zabezpieczenia, modelowanie relacji dziecko-multimedia);
- znaczenie wartości i norm w życiu dziecka jako element profilaktyki na poziomie rodziny.

Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Ugniewie ul. Szkolna 28 w czwartek, tj. 11 stycznia 2024 roku. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 16.00

Prowadzący: prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko, pedagog społeczny, specjalny i socjolog, dr w zakresie pedagogiki specjalnej, dr hab. nauk społecznych, profesor Akademii Nauk Stosowanych. Diagnosta i terapeuta uzależnień oraz cyberzaburzeń, mediator rodzinny, twórca i dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, jednej z największych polskich platform profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Bonum Humanum.
Kieruje Ośrodkiem Wsparcia dla dzieci i Dorosłych z Uzależnieniami i Zaburzeniami w Józefowie. Praktyk.

Uwaga!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024  odbędzie się 4 września 2023 r. o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej.

Autobus zabierze dzieci z Bieli o godz 8.30 a po zakończeniu uroczystości odwiezie bezpiecznie do domu.
Czekamy na was!

Pani Dyrektor,nauczyciele i obsługa szkoły.

Komisja Rekrutacyjna informuje, iż wszystkie złożone wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego oraz do szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023 zostały rozpatrzone pozytywnie.

Pomoc dla Ukrainy cd.

Dzisiaj zebraliśmy i przekazaliśmy dar serca dla uchodźców,
którzy w naszej gminie znaleźli miejsce tymczasowego pobytu.

DZIĘKUJEMY ZA POMOC W ZBIÓRCE.

Z radością informujemy, że w ramach Projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej Laboratoria przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30000 zł na zakup sprzętu:

drukarka 3D Makerbot z akcesoriami, aparat SONY Cyber-Shot ZV-1,  statyw Velbon EX-430, lampa światła ciągłego+Softbox 50x70 +8x400W, mikrofon Boya Mini, Gimbal Zhiyun Crane M2, bezprzewodowy mikroport Boya, zestaw mikrokontrolerów z sensorami Forbot Stem oraz Forbot Mistrz Arduino, stacja lutownicza 2w1 hotair i grotowa, kolumna aktywna nagłośnieniowa z 2 mikrofonami 60 Watt - karaoke, mikroskop Delta Optical Genetic Pro z kamerą, Lego Education Spike Essential - zestaw podstawowy, wielki zestaw do nauki o elektryczności - 100 elementów, wirtualne laboratoria przyrodnicze - fizyka.

Powyższy sprzęt umożliwi prowadzenie ciekawych zajęć angażujących uczniów i rozwijających ich talenty techniczne, artystyczne oraz inżynieryjne. Uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności poprzez eksperymentowanie. Zajęcia staną się atrakcyjniejsze i umożliwią rozwijanie kompetencji przyszłości tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Zdjęcia otrzymanego sprzętu dostępne w zakładce GALERIA. laughing